HISTORIA SUKCESU TECNOCLIMA 

TECNOCLIMA S.p.A. w 1973 roku wyodrębniła się z grupy Riello zajmując się produkcją urządzeń nadmuchowych, z siedzibą w prowincji Trento we Włoszech. Do dziś jest czynnie wspólzarządzana przez jej założyciela, eksperta w dziedzinie konstruowania urządzeń dla  nadmuchowej techniki ciepłego powietrza, Alfonso Vescovi a prowadzona przez dzieci Ilarię i Giulio Vescovi.

Przez ponad 40 lat samodzielnego istnienia TECNOCLIMA rozwinęła produkcję ponad 400 różnych typów urządzeń nadmuchowych, przeznaczonych do ogrzewania powietrznego, wentylacji i klimatyzacji hal przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej, starych i nowobudowanych kościołów, hal sportowych, namiotów tenisowych, a w rolnictwie budynków inwentarskich, urządzeń do ogrzewania szklarni i tuneli foliowych, kurników oraz konstruuje urządzenia  wspomagające przeróżne technologie w przemyśle spożywczym, w procesach budowlanych oraz w rolnictwie. Sprawdzone na rynku polskim technologie przyspieszania dojrzewania betonowej kostki brukowej WONIR,  rozmrażanie kruszywa w silosach oraz wagonów z węglem, urządzenia do suszenia kukurydzy, zboża, mączki rybnej oraz wiele innych zastosowań urządzeń w wykonaniu specjalnym.

Poza standardową szeroką paletą urządzeń firma konstruuje i produkuje systemy „skrojone na  miarę” wg indywidualnego zamówienia jak ogrzewanie i wentylacja kopalni diamentów w Irkucku -zainstalowana moc  - ponad 90 MW, ogrzewanie upraw pomidorów szklarniowych  na powierzchni ponad 35 ha w Meksyku na potrzeby amerykańskich dyskontów.

Staranny dobór materiałów, surowe kryteria oceny funkcjonowania, liczne procedury certyfikacji prowadzone przez uznane krajowe i międzynarodowe urzędy kontroli, stanowią niepodważalną gwarancję wysokiej jakości i przede wszystkim bezpieczeństwa produkowanych urządzeń.

Wspólnie z zespołem specjalistów z różnych dziedzin nauk technicznych TECNOCLIMA stworzyła nowe, wysokosprawne i ekologiczne technologie w zakresie bezpośredniej wymiany ciepła oraz techniki kondensacyjnej.

Kolejnym naturalnym etapem jest połączenie ich w jednym urządzeniu z wykorzystaniem ekologicznych źródeł energii odnawialnej.

TECNOCLIMA od lat produkuje i eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów świata oraz jest godnym zaufania dostawcą urządzeń nadmuchowych dla OEM - partnerów pod ich własnymi markami.

Również ówczesny arcybiskup Krakowa Karol Wojtyła w 1968r. zaufał i powierzył włoskiemu konstruktorowi Alfonso Vescowi dobór i skonstruowanie urządzenia na potrzeby ogrzewania zabytkowej Katedry na Wawelu.  Od tego czasu zabytkowa Katedra jest ogrzewana.

Profil produkcji Tecnoclima: nagrzewnice powietrza gazowe, nagrzewnice olejowe, aparaty grzewczo-wentylacyjne, centrale grzewczo-klimatyzacyjne typu rooftop, destryfikatory, nagrzewnice w wykonaniu specjalnymi.

piece nadmuchowe do kościołów i obiektów sakralnych, komercyjnych oraz agrarnych, urządzenia do ogrzewania i wentylacji hal produkcyjnych, magazynów, hal sportowych, ogrzewania szklarni i tuneli foliowych, wodne i gazowe aparaty grzewcze, nagrzewnice wodne ścianne lub podwieszane pod stropem, nagrzewnice do suszarni zboża, do malarni i innych procesów suszenia.

Vescovi-Tecnoclima-Italia-producent

 

 

nagrzewnice-gazowe-olejowe-Tecnoclima-wentylacja

nagrzewnice-powietrza-gazowe-olejowe-Tecnoclima

nagrzewnice-gazowe-olejowe-producent-Tecnoclima

Powietrzne systemy nadmuchowe-grzewcze-wentylacyjne-klimatyzacja-hal-nagrzewnice-rooftopy-Wrocław
Impressum Zaloguj | Mapa strony |  W górę strony  W górę strony